Ocena: 5.0 / 5.0

1. Podczas spotkania inauguracyjnego na mojej uczelni rozdawano czyste druki deklaracji wyboru świadczeniodawcy sugerując studentom, że należy je wypełnić swoimi danymi w szarych miejscach i podpisać INBLANCO. Czy to znaczy, że mogę już bezpłatnie leczyć się w Waszych przychodniach?

NIE. Z rozdawaniem druków deklaracji wyboru świadczeniodawcy na uczelniach nasza firma nie ma nic wspólnego. Do nas można zapisać się tylko osobiście.

2. Czy mogę bezpłatnie leczyć się w Waszej przychodni? Nie ma żadnych ukrytych opłat?

Każda osoba, która złożyła deklarację wyboru lekarza pierwszego kontaktu (zapisała się do przychodni studenckiej StudentMed.pl) może zupełnie bezpłatnie korzystać z podstawowych i specjalistycznych usług medycznych oferowanych w naszych placówkach. Usługi te świadczone są w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia i wg jego zasad. Jednak możliwe jest również odpłatne skorzystanie z usług (“prywatnie”).

3. Jak się zapisać do Przychodni Studenckiej StudentMed ?

Należy wypełnić deklarację wyboru lekarza. Instrukcję jak to zrobić znajdziesz TUTAJ

4. Czy jak zapiszę się do Was, to muszę się wypisywać ze starej przychodni?

Nie, wystarczy wypełnienie deklaracji u Nas, system sam wykreśli Cię z poprzedniej przychodni.

5. Jeśli pojadę na wakacje do domu i tam zachoruję, to czy znowu muszę się zapisać do tamtej przychodni?

Nie. W przypadku nagłego zachorowania, każda przychodnia NFZ udzieli Ci pomocy. Pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie dowód osobisty!

6. A co jeśli gdzieś wyjadę i tam będę musiał koniecznie iść do lekarza?

W przypadku nagłego zachorowania, każda przychodnia NFZ udzieli Ci pomocy. Pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie dowód osobisty!

7. Jakich macie specjalistów?

Listę specjalistów znajdziesz TUTAJ

8. Ile muszę czekać w kolejce na wizytę?

Pacjenci rejestrowani są na konkretne godziny, nie ma ryzyka spędzenia kilku godzin w kolejce pod gabinetem.

9. Mieszkamy z chłopakiem w Gdańsku od niedawna, on jest zameldowany w Gnieźnie, ja w Płocku. Czy możemy korzystać z usług “na NFZ”?

Tak. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty.

10. Co to jest POZ?

To Podstawowa Opieka Zdrowotna. W jej ramach zawierają się usługi lekarza pierwszego kontaktu, pielęgniarki i położnej.

11. Kiedy potrzebuję skierowania?

Skierowanie jest wymagane do każdego specjalisty oprócz: ginekologa. Dodatkowo, ze skierowaniem przyjdziesz na USG, RTG, tomografię komputerową, laboratorium, czy do gabinetu zabiegowego.

12. Ile można maksymalnie mieć lat i jaki stopień naukowy, żeby do Was przystąpić?

Nie ma żadnych ograniczeń! : )

13. Czy macie w ofercie stomatologa?

Po zapisaniu się do StudentMed.pl możecie korzystać z refundowanych przez NFZ usług stomatologicznych w gabinetach  SKIM w całym Trójmieście. Więcej: http://etermed.pl/uslugi/stomatologia/

14. Czemu mam wybrać lekarza  teraz, a nie dopiero jak będę chory?

Jeżeli teraz się zapiszesz i gdy w przyszłości zachorujesz będziesz mieć możliwość telefonicznego zarezerwowania terminu do specjalisty bez czekania w kolejce pod gabinetem. Ponadto może spotka Cię niezapomniana przygoda. Więc czemu z tym zwlekać?  🙂

15. Jest inna przychodnia studencka w Gdańsku, dlaczego mam Was wybrać?

Jeżeli skorzystasz z usług  innej przychodni i następnie skorzystasz z naszego STUDENT-MED.pl samodzielnie porównaj jakość świadczonych usług tam i u nas i dokonaj rozsądnej decyzji. Masz wątpliwości? Zobacz ile studentów z Trójmiasta nas polubiło na FB;-)

16. Czy będąc jeszcze w liceum mogę się już teraz do Was zapisać?

Jeżeli masz ukończone 18 lat i masz w planie studiowanie już dziś możesz się do nas zapisać i cieszyć się z wielu przywilejów wynikających z uczestniczenia w programie STUDENT-MED.pl 😉