Ocena: 4.8 / 5.0

Studia w Gdańsku, pierwszy rokPierwszy rok studiów w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie to także  nowe problemy. 

Dumni studenci nie przyznają się, że tęsknią do rodziny. Ale to jest normalne i tęsknota za domem to uczucie, które dotyka wiele osób z  pierwszego roku. Po początkowej euforii wywołanej zmianą środowiska, częstym imprezowaniem pojawia się poczucie zagubienia i samotność. Jak sobie z tym radzić?

Przede wszystkim nie unikaj zajęć na uczelni. Zaległości od razu na początku semestru mogą być dla ciebie tylko problemem w późniejszym okresie. Pierwsze zajęcia zwykle służą temu, by poznać osobę prowadzącą, zapoznać się z wymaganiami zaliczenia, otrzymać program spotkań czy też spis pożytecznych lektur. Poza tym, jest okazja do stawiania pytań i wyjaśniania wątpliwości, a także zanotowania informacji praktycznych, takich jak np. termin dyżuru, czy planowanego kolokwium. Z wiedzą, co cię czeka, na pewno poczujesz się pewniej.

W stosunku do kolegów bądź otwarty na nowe znajomości. W pierwszej kolejności nawiąż kontakty z osobami z twojego roku, bowiem im szybciej je poznasz, tym lepiej dla ciebie. Warto przecież wiedzieć, od kogo będzie można pożyczać notatki, czy też u kogo szukać informacji na temat odwołanych zajęć (zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w akademiku, gdzie przepływ informacji jest szybszy i łatwiejszy). Pamiętaj, że znaczna część z twoich kolegów i koleżanek tak jak ty zostawiła gdzieś w Polsce swoich bliskich i jest sama, w nowym miejscu, więc być może również czuje się niepewnie.

Wykorzystaj długie kolejki pod dziekanatem na zdobycie potrzebnych ci informacji, których na pewno chętnie udzielą studenci starszych roczników (zwłaszcza, że panie z dziekanatu nie są zazwyczaj zbyt przyjaźnie nastawione do pierwszaków).

Postaraj się zapoznać się z ofertą zajęć dodatkowych, a jeśli któreś z nich są dla ciebie interesujące, bez wahania się zapisz. Warto mieć na początku maksymalnie zorganizowany czas wolny od obowiązkowych wykładów i ćwiczeń, by siedząc samemu w domu nie dać się pokonać złym myślom. Potraktuj ponadprogramowe zajęcia jako kolejną szansę na nawiązanie nowych znajomości, a jednocześnie jako możliwość rozwijania swojego hobby, czy też dodatkowej aktywności fizycznej.

Nie zamykaj się w pokoju. Wykorzystaj każdą możliwość aby wspólnie wyjść na miasto. Pierwszoroczni studenci często organizują tzw. wyjścia integracyjne, by móc się lepiej poznać na gruncie pozauczelnianym. Takie wspólne wieczory w Łajbie, Tropsie czy w Krzywym Domku na pewno rozluźnią atmosferę i sprawią, że poczujesz się lepiej.

Utrzymuj regularny kontakt z rodziną. Wysyłaj smsy, maile, rozmawiaj przez skype czy przez telefon. Dzięki temu poczujesz, że twoi bliscy nie są na końcu świata i w dalszym ciągu ciepło o tobie myślą. A ty będziesz wiedzieć, że w przypadku chandry, czy niepowodzenia na egzaminie zawsze masz dokąd zadzwonić i się wypłakać.

Nie zapomnij, że jedyna w Trójmieście oryginalna  bezpłatna przychodnia studencka to StudentMed.pl . Powinieneś tam  skierować się w pierwszym miesiącu studiowania. Nie dość, że zapewnisz sobie darmowego lekarza blisko swojej uczelni, to także spotkasz się z wielką życzliwością naszego personelu, który z pewnością „doda Ci skrzydeł”.

Wiec już dość narzekania, zacznij myśleć pozytywnie i upewnij się, że wiesz gdzie są placówki StudentMed.pl 🙂

Przychodnie Studenckie:
Gdańsk, ul. Żabi Kruk 10
Gdańsk, ul. Jaskółcza 7/15
Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego 1 (teren AWFiS)
Kontakt:
Tel: 58 320 26 00
E-mail: [email protected]

Przechodnia Studencka STUDENT-MED.pl to miejsce, gdzie Student, za darmo, może się zapisać, a następnie mieć darmowy dostęp do studenckich lekarzy pierwszego kontaktu, wybranych lekarzy specjalistów, laboratorium, EKG, RTG, USG. Aby skorzystać z porady lekarskiej w Przychodni Studenckiej StudentMed.pl, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Do tej pory studiujący w Gdańsku mieli do dyspozycji przychodnię studencką w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Traugutta (tzw. Szpital Studencki). Niektórzy szukali zozu dla szkół wyższych w Gdańsku przy al. Zwycięstwa (przychodnia Al. Zwycięstwa) lub w Sopocie. Mały gabinet lekarza uczelnianego AWF też został zamknięty (przychodnia akademicka w Gdańsku). Pomimo wielu zapowiedzi samorządowców czy rektorów nikt nie wybudował w Gdańsku międzyuczelnianej przychodni studenckiej dla wszystkich żaków. Na szczęście ETERMED.PL pomyślał o Studentach i powołał do życia bezpłatny program opieki medycznej dla Studentów Studentmed.pl. Jest jednak warunek: trzeba się zapisać. To nic nie kosztuje, a gwarantuje bezpłatną pomoc medyczną w przyszłości oraz umożliwia rezerwowanie terminów wizyty lekarskiej przez telefon (aby nie czekać w kolejce przed gabinetem do lekarza). Zapamiętaj! Jeżeli uczysz się w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie niezwłocznie wpisz w Google: Przychodnia Studencka Gdańsk i odkrywaj dodatkowe uroki studiowania!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress