Ocena: 4.9 / 5.0

1. Podczas spotkania inauguracyjnego na mojej uczelni rozdawano czyste druki deklaracji wyboru świadczeniodawcy sugerując studentom, że należy je wypełnić swoimi danymi w szarych miejscach i podpisać INBLANCO. Czy to znaczy, że mogę już bezpłatnie leczyć się w Waszych przychodniach?

NIE. Z rozdawaniem druków deklaracji wyboru świadczeniodawcy na uczelniach nasza firma nie ma nic wspólnego. Do nas można zapisać się tylko przychodząc do nas osobiście.

2. Czy mogę bezpłatnie leczyć się w Waszej przychodni? Nie ma żadnych ukrytych opłat?

Każda osoba, która złożyła deklarację wyboru lekarza pierwszego kontaktu (zapisała się do przychodni studenckiej StudentMed.pl) może zupełnie bezpłatnie korzystać z podstawowych i specjalistycznych usług medycznych oferowanych w naszych placówkach. Usługi te świadczone są w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia i wg jego zasad. Jednak możliwe jest również odpłatne skorzystanie z usług („prywatnie”).

3. Jak się zapisać do Przychodni Studenckiej StudentMed ?

Należy wypełnić deklarację wyboru lekarza. Instrukcję jak to zrobić znajdziesz TUTAJ. Nie zapomnij poprosić o unikalny kod do rejestracji online.

4. Czy jak zapiszę się do Was, to muszę się wypisywać ze starej przychodni?

Nie, wystarczy wypełnienie deklaracji u Nas, system sam wykreśli Cię z poprzedniej przychodni.

5. Jeśli pojadę na wakacje do domu i tam zachoruję, to czy znowu muszę się zapisać do tamtej przychodni?

Nie. W przypadku nagłego zachorowania, każda przychodnia NFZ udzieli Ci pomocy. Pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie dowód osobisty!

6. A co jeśli gdzieś wyjadę i tam będę musiał koniecznie iść do lekarza?

W przypadku nagłego zachorowania, każda przychodnia NFZ udzieli Ci pomocy. Pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie dowód osobisty!

7. Jakich macie specjalistów?

Listę specjalistów znajdziesz TUTAJ

8. Ile muszę czekać w kolejce na wizytę?

Pacjenci rejestrowani są na konkretne godziny, nie ma ryzyka spędzenia kilku godzin w kolejce pod gabinetem.

9. Mieszkamy z chłopakiem w Gdańsku od niedawna, on jest zameldowany w Gnieźnie, ja w Płocku. Czy możemy korzystać z usług „na NFZ”?

Tak. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty.

10. Co to jest POZ?

To Podstawowa Opieka Zdrowotna. W jej ramach zawierają się usługi lekarza pierwszego kontaktu, pielęgniarki i położnej.

11. Kiedy potrzebuję skierowania?

Skierowanie jest wymagane do każdego specjalisty oprócz ginekologa. Dodatkowo, ze skierowaniem przyjdziesz na USG, RTG, tomografię komputerową, laboratorium, czy do gabinetu zabiegowego.

12. Ile można maksymalnie mieć lat i jaki stopień naukowy, żeby do Was przystąpić?

Nie ma żadnych ograniczeń! : )

13. Czy macie w ofercie stomatologa?

Po zapisaniu się do StudentMed.pl możecie korzystać z refundowanych przez NFZ usług stomatologicznych w gabinetach  SKIM w całym Trójmieście. Więcej: http://etermed.pl/uslugi/stomatologia/

14. Czemu mam wybrać lekarza  teraz, a nie dopiero jak będę chory?

Jeżeli teraz się zapiszesz i gdy w przyszłości zachorujesz będziesz mieć możliwość telefonicznego oraz internetowego zarezerwowania terminu do specjalisty bez czekania w kolejce pod gabinetem. Ponadto może spotka Cię niezapomniana przygoda. Więc czemu z tym zwlekać?  🙂

15. Jest inna przychodnia studencka w Gdańsku, dlaczego mam Was wybrać?

Jeżeli skorzystasz z usług  innej przychodni i następnie skorzystasz z naszego STUDENT-MED.pl samodzielnie porównaj jakość świadczonych usług tam i u nas i dokonaj rozsądnej decyzji. Masz wątpliwości? Zobacz ile studentów z Trójmiasta nas polubiło na FB;-)

16. Czy będąc jeszcze w liceum mogę się już teraz do Was zapisać?

Jeżeli masz ukończone 18 lat i masz w planie studiowanie już dziś możesz się do nas zapisać i cieszyć się z wielu przywilejów wynikających z uczestniczenia w programie STUDENT-MED.pl 😉