Ocena: 4.9 / 5.0

szczepienia studentów Gdańsk

Centrum Szczepień Studentów i Młodzieży przeciwko COVID19 przy Bezpłatnej Przychodni Studenckiej StudentMed.pl

Skończyłeś 12 lat? Nie byłeś jeszcze zaszczepiony przeciwko COVID19?

Zadzwoń: 58 3202600 i umów się na bezpłatne szczepienie!

Szczepimy szczepionką  2 dawkową Pfizer/BioNTech /mRNA oraz 1-dawkową Johnson & Johnson.

Nasze punkty szczepień:

Pobierz druki i wypełnij w dniu szczepienia:

Idąc na szczepienie przygotuj i miej ze sobą:

  • dowód tożsamości,
  • okulary do czytania, jeżeli takich używasz,
  • listę przyjmowanych leków (szczególnie istotne są leki obniżające odporność oraz hamujące krzepnięcie krwi),
  • wypełnione druki (kwestionariusz i zgoda na przetwarzanie danych osobowych)

✅ Na szczepienie należy przybyć dokładnie 5 minut przed wyznaczonym czasem (ze względów epidemiologicznych wcześniej nie będziemy wpuszczać ).

✅ Tego dnia należy, jak co dzień przyjąć stałe leki, zjeść posiłek oraz mieć ubranie umożliwiające szybki dostęp do ramienia.

Uwaga❗ Jeżeli w dniu szczepienia masz temperaturę lub czujesz się chory albo miałeś kontakt z osobą zakażoną niezwłocznie zadzwoń do nas w celu przełożenia terminu szczepienia.

W Centrum Szczepień Studentów w Bezpłatnej Przychodni Studenckiej StudenMed.pl szczepienie przeciwko COVID19 jest bezpłatne!

Od 2 listopada 2021 r. rozpoczynamy szczepienia dawką przypominającą (Pfizer-BioNTech) wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia i otrzymały pełny schemat szczepienia preparatami:
🔹 Pfizer-BioNTech (2 dawki),
🔹 AstraZeneca (2 dawki),
🔹 Vaccine Janssen (1 dawka).
Przypominającą dawkę szczepionki stosuje się z zachowaniem odstępu co najmniej 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.
Zadzwoń 📞58 320 26 00 w. 0 i zarejestruj się na szczepienie, jeżeli minęło 6️⃣ miesięcy od daty podania szczepionki.

Dlaczego warto się zaszczepić?

Szczepienie to powrót do normalności, ułatwienie podróżowania. To ochrona siebie i najbliższych.

Nie ma alternatywy dla szczepień przeciwko  COVID19, a skorzystanie z nich to kwestia mądrości i współczesnego patriotyzmu. 

Patrioci się szczepią przeciwko COVID19Osoby, które odradzają szczepień, lub powtarzają nieprawdziwe informacje na ich temat szkodzą Polsce i Polakom. Odradzanie szczepień przeciwko COVID19  to skazywanie naszego społeczeństwa na wyniszczanie oraz na liczne choroby będące powikłaniami po COVID19.  Wiadomo przecież, że nawet ci, którzy chorowali łagodnie lub wręcz bezobjawowo mogą cierpieć na różnego rodzaju dolegliwości w dłuższym okresie czasie. Do najczęstszych przykrych następstw po przechorowaniu COVID19 należą:

  • uszkodzenie mózgu i powikłania neurologiczne i psychiatryczne (udary, stany lękowe, depresja, mgła mózgowa, zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego, obniżenie zdolności poznawczych),
  • uszkodzenie serca i powikłania kardiologiczne (uszkodzenie lub zapalenie mięśnia sercowego, zatory i zakrzepy żylne, zawał),
  • uszkodzenie płuc i powikłania pulmunologiczne (zwłóknienie płuc, trudności w oddychaniu, duszność, zadyszki).
  • zwiększenie ryzyka powikłań pooperacyjnych przez 6 tygodni po zachorowaniu, a nawet dłużej u pacjentów z utrzymującymi się objawami pocovidowymi.

Powikłania mogą dotyczyć konkretnych narządów:

MÓZG: Naukowcy ostrzegają przed neurologicznymi powikłaniami po przejściu COVID-19, które występują także po wyleczeniu. Ich zdaniem konsekwencją może być m.in. rozwój choroby Alzheimera.

PŁUCA: SARS-CoV-2 uderza przede wszystkim w płuca, powodując ostre śródmiąższowe zapalenie płuc. Niestety powikłania po chorobie COVID-19 mogą być poważne.  Wirus powoduje nieodwracalne zmiany w płucach, zwłóknienie może postępować mimo wyzdrowienia.

SERCE: Objawy zakażenia koronawirusa mogą przypominać ostry zawał. Koronawirus może poważnie uszkodzić serce – jak wynika z doniesień naukowych z całego świata, koronawirus może powodować zawał mięśnia sercowego lub zapalenie tego mięśnia. W tych sytuacjach może dojść do pęknięcia mięśnia sercowego. Jest to bowiem jedno z powikłań mechanicznych zawału, rzadziej – piorunującego zapalenia mięśnia sercowego

NERKI: Koronawirus może prowadzić do ostrej niewydolności nerek. W przebiegu choroby COVID-19 może dochodzić do ostrego uszkodzenia nerek i zdarza się to wcale nie tak rzadko. Ostra niewydolność nerek może dotyczyć do 10 proc. pacjentów. U chorych na COVID-19 występują zmiany w postaci białkomoczu lub krwinkomoczu. Te objawy dotyczą nawet 70% pacjentów, którzy ciężko przechodzą zakażenie SARS-CoV-2, z kolei u osób, które mają łagodniejszą postać choroby, te zmiany występują rzadziej.

WĄTROBA: U ok. 40% pacjentów chorujących na COVID-19 wykryto nieprawidłowe wartości testów wątrobowych. Co ciekawe to mężczyźni przeważają w tej grupie. Nie wiadomo jeszcze czy te nieprawidłowości, które wskazują na uszkodzenie wątroby, jak na przykład żółtaczka, są związane z bezpośrednim wpływem samego wirusa na wątrobę, czy może za te zjawiska odpowiedzialny jest po prostu ciężki stan ogólny niektórych pacjentów, a także szereg agresywnych leków, stosowanych w terapii COVID-19, które mogą powodować skutki uboczne.

JELITA: Wirus SARS-CoV-2 może atakować także jelita i jest w stanie namnażać się w obrębie tego organu. Takie objawy jak nudności, biegunka, wymioty, bóle brzucha występują bardzo rzadko jako izolowane objawy zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Stanowią ok. 1-2 proc. wśród zakażonych pacjentów. Natomiast w przypadku pacjentów, którzy prezentują także symptomy zakażenia ze strony układu oddechowego, objawy jelitowe pojawiają się aż u ok. 91% chorych.

Z powyższego wynika, że wirus SARS-CoV-2 może atakować wszystkie układy w organizmie człowieka:

  • układ oddechowy – wywołując ostre zapalenie płuc i zespół ostrej niewydolności oddechowej;
  • układ pokarmowy – powodując wymioty i biegunkę;
  • układ krwionośny – przyczyniając się do niewydolności serca;
  • układ nerwowy – z tego powodu pojawiają się objawy neurologiczne, takie jak ból głowy, zaburzenia świadomości, uczucie splątania;
  • układ moczowy – powodując ostre uszkodzenie nerek.

Obserwujemy także wśród pacjentów, którzy wcześniej mieli zdiagnozowane problemy hormonalne, że koronawirus pobudził u nich choroby, które wcześniej były unormowane lekami. Najczęściej osoby te zmagały się z cukrzycą lub niedoczynnością tarczycy.

Jak skuteczne jest szczepienie?

Realne dane na podstawie szczepień w Izraelu (prekursor szczepień na świecie), opublikowane pod koniec lutego 2021 r. wykazały, że w  szczepionka Pfizera zapewniała 92 proc. skuteczności w walce z zakażeniem. Szczepienie pierwszą dawką zmniejszyło liczbę przypadków COVID-19 z lekkimi objawami o 57 proc., a ciężkich przypadków o 62 proc. Po drugiej dawce lekkich objawów było mniej o 94 proc., ciężkich o 92 proc., a liczba hospitalizacji zmniejszyła się o 87 proc.

Ulotka szczepionki 2-dawkowej Phiser

Ulotka szczepionki 1-dawkowej Vaccine Janssen

Więcej o szczepieniach przeciwko COVID19.

Przychodnie Studenckie:
Gdańsk, ul. Żabi Kruk 10
Gdańsk, ul. Jaskółcza 7/15
Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego 1 (teren AWFiS)
Kontakt:
Tel: 58 320 26 00
E-mail: [email protected]

Przechodnia Studencka STUDENT-MED.pl to miejsce, gdzie Student, za darmo, może się zapisać, a następnie mieć darmowy dostęp do studenckich lekarzy pierwszego kontaktu, wybranych lekarzy specjalistów, laboratorium, EKG, RTG, USG. Aby skorzystać z porady lekarskiej w Przychodni Studenckiej StudentMed.pl, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Do tej pory studiujący w Gdańsku mieli do dyspozycji przychodnię studencką w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Traugutta (tzw. Szpital Studencki). Niektórzy szukali zozu dla szkół wyższych w Gdańsku przy al. Zwycięstwa (przychodnia Al. Zwycięstwa) lub w Sopocie. Mały gabinet lekarza uczelnianego AWF też został zamknięty (przychodnia akademicka w Gdańsku). Pomimo wielu zapowiedzi samorządowców czy rektorów nikt nie wybudował w Gdańsku międzyuczelnianej przychodni studenckiej dla wszystkich żaków. Na szczęście ETERMED.PL pomyślał o Studentach i powołał do życia bezpłatny program opieki medycznej dla Studentów Studentmed.pl. Jest jednak warunek: trzeba się zapisać. To nic nie kosztuje, a gwarantuje bezpłatną pomoc medyczną w przyszłości oraz umożliwia rezerwowanie terminów wizyty lekarskiej przez telefon (aby nie czekać w kolejce przed gabinetem do lekarza). Zapamiętaj! Jeżeli uczysz się w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie niezwłocznie wpisz w Google: Przychodnia Studencka Gdańsk i odkrywaj dodatkowe uroki studiowania!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress