Ocena: 4.9 / 5.0
Juwenalia Gdańsk Sopot Gdynia Trójmiasto program bilety

Juwenalia w Gdańsku – aktualności

Juwenalia w Gdańsku w 2018 roku

Zachęcamy sympatyków Bezpłatnej Przychodni Studenckiej StudentMed.pl do udziału w tegorocznych Juwenaliach. W 2018 roku gdańscy studenci sześciu uczelni publicznych połączyli swoje siły i przygotowali jedno wspólne święto.

To jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce, przygotowane z myślą nie tylko o studentach, ale w równym stopniu – o wszystkich mieszkańcach Gdańska oraz gościach z innych miast.

Doświadczenie organizatorów juwenaliów pozwala nam spodziewać się zainteresowania, jakiego nie wzbudziło dotąd żadne trójmiejskie wydarzenie tego typu! Juwenalia Gdańskie 2018 to dwa dni koncertów wielkoformatowych gwiazd – ale na tym nie kończą się atrakcje! Festiwal przewiduje szereg wydarzeń towarzyszących, które pozwolą zaktywizować rekordowo szeroką grupę studentów. Program jest jeszcze uzgadniany, więc publikujemy tylko te informacje o atrakcjach, które zostały potwierdzone.

24 maja – Sportowe Turnieje Międzyuczelniane, Wielki Test Wiedzy

Miejsce: Kampus AWFiS i UG
Godzina: 17:00

Koncert Piątkowy, Plac Zebrań Ludowych
25 maja, 16:00

CLEO
Danzel
MESAJAHofficial
Grubson
Pezet
Organek

Koncert Sobotni, Plac Zebrań Ludowych
26 maja, 15:00

Jelonek
O.S.T.R.
Kult
SMOLIK / KEV FOX
Chlöe Howl
Ella Eyre

Śniadanie Na „Trawie – Chillout Day

Miejsce: Targ Węglowy
Godzina: 12:00

Czwartek 24 maja
Studencki czwartek to dzień inaugurujący Juwenalia Gdańskie 2018, będący zarówno fizyczną, jak i umysłową „rozgrzewką” przed intensywnym weekendem!

O godzinie 16.00 na kampusie AWFiS-u odbędą się sportowe turnieje: piłki siatkowej, piłki nożnej, piłki ręcznej i koszykówki. Każdy amator sportu na pewno znajdzie coś dla siebie! Turniej poprzedzony jest eliminacjami wewnątrz uczelnianymi, więc poziom rozgrywek będzie wyjątkowo wysoki. Warto przyjść, by kibicować reprezentantom swojej uczelni!

Wszystkich fanów spokojniejszej rozrywki zapraszamy na 12:00 na Wielki Test Wiedzy, który odbędzie się na terenie Bałtyckiego Kampusu UG w Gdańsku-Oliwie. W zawodach weźmie udział sześć pięcioosobowych drużyn, złożonych z przedstawicieli poszczególnych uczelni. Uczestnicy będą odpowiadali na pytania z najrozmaitszych dziedzin wiedzy. Zmagania drużyn będzie można oglądać na żywo w auli, ale dla tych, którym nie uda się dotrzeć, dostępna będzie transmisja na żywo na profilu Facebookowym Juwenaliów Gdańskich! Szerokie spektrum pytań, losowość i elementy ryzyka sprawią, że do zwycięstwa potrzebna będzie nie tylko sama wiedza, ale również odpowiednia taktyka i trochę szczęścia, dzięki czemu gra będzie niezwykle emocjonująca. Dla uczestników oraz widzów przewidziane są atrakcyjne nagrody!

Studencki Piątek 25 maja
„Studencki piątek” 25 maja to prawdziwie studencki dzień Juwenaliów Gdańskich 2018. Dobrze znane atrakcje, które są nieodłącznym elementem festiwali każdej uczelni, ale także zupełnie nowe inicjatywy przygotowane przez studentów NIE tylko dla studentów!

O godzinie 11:00 na ul. Długiej rozpoczną się zmagania w ramach flagowej atrakcji Uniwersytetu Medycznego – Wyścigu Łóżek Szpitalnych. Stukot kółek w tym roku przeplatać się będzie z dźwiękami wyjątkowego, interaktywnego koncertu „Zadyryguj nami” przygotowanego przez studentów z Akademii Muzycznej. Jednocześnie spacerujący po ul. Długiej przez cały dzień będą mieli okazję obejrzeć wystawę „Życie studenckie w Gdańsku” autorstwa studentów Akademii Sztuk Pięknych.

W samo południe przenosimy się na Targ Węglowy, gdzie ruszają strefy poszczególnych uczelni:
-strefa ART
-strefa Politechniki Gdańskiej
-strefa Uniwersytetu Gdańskiego
-strefa Uniwersytetu Medycznego
-strefa AWFiS.

O 12:30 kolejna okazja do oglądania zmagań studentów w niecodziennej dyscyplinie – „Biegu Koni Mechanicznych”, jednym z ulubionych wydarzeń studentów Politechniki. Nadmiar emocji można będzie rozładować podczas koncertów finałowych „Let’s play!”, na których zagrają zespoły studenckie wyłonione we wcześniejszych eliminacjach.

Zmianę klimatu na bardziej uroczysty zapewni Koncert Dyplomowy świeżo upieczonych absolwentów Akademii Muzycznej – start godzina 14:45. Po koncercie nastąpi przekazanie kluczy do bram miasta przez Prezydenta Pawła Adamowicza, będące symbolicznym „oddaniem” Gdańska w ręce żaków.

Studenci naprawdę „Przejmują Gdańsk!”, co przypieczętuje wielki Pochód Studentów. Przemarsz ruszy o godzinie 14 z Targu Węglowego na Plac Zebrań Ludowych – miejsce Koncertów Głównych, największego wydarzenia Juwenaliów Gdańskich 2018.

Niedziela 27 maja – Śniadanie na „trawie” – „Chillout Day”

Choć majowe dni już od wielu lat upływają w rytmie studenckich festiwali, w tym roku tworzy się nowa tradycja – studenci gdańskich uczelni łączą siły i zapraszają na wielkie wspólne JUWENALIA GDAŃSKIE 2018, wydarzenie, jakiego na Pomorzu jeszcze nie było!
6 uczelni – 6 razy więcej atrakcji, przygotowanych nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta. Cztery dni wypełnione imprezami kulturalnymi, rozrywkowymi i sportowymi – a przede wszystkich koncerty gwiazd, jakich Gdańsk nigdy wcześniej nie gościł.

Informacja o biletach:
Studenckie
Piątek Sobota Karnet 2-dniowy2
I Pula1 10 zł 20 zł 30 zł
II Pula 20 zł 30 zł 40 zł
III Pula 30 zł 40 zł 50 zł

Normalne
Piątek Sobota Karnet 2-dniowy2
I Pula 40 zł 60 zł 80 zł
II Pula 60 zł 80 zł 100 zł
III Pula 80 zł 100 zł 120 zł

1 Dostępne podczas akcji sprzedażowych na uczelniach
2 Przed wejściem na teren imprezy wymien karnet na opaskę. Posiadanie opaski upoważnia do wielokrotnego opuszczania terenu imprezy.
LICZBA BILETÓW W PULACH JEST OGRANICZONA!
Bilet normalny z Gdańską Kartą Mieszkańca dostępny 20% taniej na Eventim.pl

 

Przychodnie Studenckie:
Gdańsk, ul. Żabi Kruk 10
Gdańsk, ul. Jaskółcza 7/15
Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego 1 (teren AWFiS)
Kontakt:
Tel: 58 320 26 00
E-mail: [email protected]

Przechodnia Studencka STUDENT-MED.pl to miejsce, gdzie Student, za darmo, może się zapisać, a następnie mieć darmowy dostęp do studenckich lekarzy pierwszego kontaktu, wybranych lekarzy specjalistów, laboratorium, EKG, RTG, USG. Aby skorzystać z porady lekarskiej w Przychodni Studenckiej StudentMed.pl, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Do tej pory studiujący w Gdańsku mieli do dyspozycji przychodnię studencką w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Traugutta (tzw. Szpital Studencki). Niektórzy szukali zozu dla szkół wyższych w Gdańsku przy al. Zwycięstwa (przychodnia Al. Zwycięstwa) lub w Sopocie. Mały gabinet lekarza uczelnianego AWF też został zamknięty (przychodnia akademicka w Gdańsku). Pomimo wielu zapowiedzi samorządowców czy rektorów nikt nie wybudował w Gdańsku międzyuczelnianej przychodni studenckiej dla wszystkich żaków. Na szczęście ETERMED.PL pomyślał o Studentach i powołał do życia bezpłatny program opieki medycznej dla Studentów Studentmed.pl. Jest jednak warunek: trzeba się zapisać. To nic nie kosztuje, a gwarantuje bezpłatną pomoc medyczną w przyszłości oraz umożliwia rezerwowanie terminów wizyty lekarskiej przez telefon (aby nie czekać w kolejce przed gabinetem do lekarza). Zapamiętaj! Jeżeli uczysz się w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie niezwłocznie wpisz w Google: Przychodnia Studencka Gdańsk i odkrywaj dodatkowe uroki studiowania!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress