Ocena: 5.0 / 5.0

Czy wiesz, że…

 

Już każdy Pacjent może potwierdzić swoje prawo do świadczeń zdrowotnych finansowanych przez NFZ za pomocą numeru PESEL i dokumentu potwierdzającego tożsamość. Odbywa się to za pomocą systemu Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców (e-WUŚ).

 

Niedawno sporządzona została lista osób, które według tego właśnie systemu nie są ubezpieczone w ramach NFZ. To, czy nasze nazwisko widnieje na liście można sprawdzić u pracodawcy lub w ZUS.

 

Niestety dość często zdarzają się nieporozumienia – nasze nazwisko jest na liście, mimo że wiemy, że jesteśmy ubezpieczeni. W takiej sytuacji należy zgłosić się do NFZ w celu wyjaśnienia błędu (Pomorski Oddział NFZ tel. 58 321 86 35).

 

A czy wiesz, że…

 

Jako Student, jeżeli nie jesteś objęty ubezpieczeniem w NFZ w ramach ubezpieczenia rodzica, masz prawo żądać od swojej uczelni zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ ZA DARMO.

 

Taką opcję polecamy szczególnie Studentom spoza województwa pomorskiego.

 

Przychodnie Studenckie:
Gdańsk, ul. Żabi Kruk 10
Gdańsk, ul. Jaskółcza 7/15
Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego 1 (teren AWFiS)
Kontakt:
Tel: 58 320 26 00
E-mail: [email protected]

Przechodnia Studencka STUDENT-MED.pl to miejsce, gdzie Student, za darmo, może się zapisać, a następnie mieć darmowy dostęp do studenckich lekarzy pierwszego kontaktu, wybranych lekarzy specjalistów, laboratorium, EKG, RTG, USG. Aby skorzystać z porady lekarskiej w Przychodni Studenckiej StudentMed.pl, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Do tej pory studiujący w Gdańsku mieli do dyspozycji przychodnię studencką w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Traugutta (tzw. Szpital Studencki). Niektórzy szukali zozu dla szkół wyższych w Gdańsku przy al. Zwycięstwa (przychodnia Al. Zwycięstwa) lub w Sopocie. Mały gabinet lekarza uczelnianego AWF też został zamknięty (przychodnia akademicka w Gdańsku). Pomimo wielu zapowiedzi samorządowców czy rektorów nikt nie wybudował w Gdańsku międzyuczelnianej przychodni studenckiej dla wszystkich żaków. Na szczęście ETERMED.PL pomyślał o Studentach i powołał do życia bezpłatny program opieki medycznej dla Studentów Studentmed.pl. Jest jednak warunek: trzeba się zapisać. To nic nie kosztuje, a gwarantuje bezpłatną pomoc medyczną w przyszłości oraz umożliwia rezerwowanie terminów wizyty lekarskiej przez telefon (aby nie czekać w kolejce przed gabinetem do lekarza). Zapamiętaj! Jeżeli uczysz się w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie niezwłocznie wpisz w Google: Przychodnia Studencka Gdańsk i odkrywaj dodatkowe uroki studiowania!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress