Ocena: 4.8 / 5.0

badania kandydatów na kierowcówNie macie jeszcze prawa jazdy? A może myślicie o dodatkowej kategorii na motor albo kłady?

Od tego roku, minister wszystko pozmieniał.

Zanim zapiszesz się na kurs dla kierowców, musisz być zbadany i  posiadać zaświadczenie wystawione przez uprawnionego lekarza orzecznika. I wcale nie zmienia fakt, że ubiegasz się o prawo jazdy amatorskie. Nie wystarczy zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu, ani zaświadczenie uzyskane w trakcie kursu.

 

Z myślą o Tobie przygotowaliśmy specjalną ofertę badań kierowców!

Jeżeli masz wybranego lekarza pierwszego kontaktu w StudentMed.pl zapłacisz bardzo mało! Jak zapłacić mało? Kup usługę w naszym sklepie internetowym!

Badania lekarskie dla kandydatów dla kierowców wykonujemy po uprzedniej rejestracji. Prosimy o zabranie prawa jazdy, dokumentu tożsamości, szkieł korekcyjnych (jeżeli wymagane jest ich używanie) oraz wcześniejszego orzeczenia lekarskiego lub psychologicznego. Przeciwwskazane jest spożywanie alkoholu, innych środków odurzających lub substancji psychotropowych 48 godzin przed badaniem.

Badanie takie w Gdańsku przeprowadzisz w Centrach Medycznych ETER-MED  przy ul. Żabi Kruk 10 oraz przy ul. Górskiego 1 (teren AWFiS)

 

button-sklep

 

Chcesz zrobić tanio badania – wybierz lekarza pierwszego kontaktu w STUDETN-MED.PL

Warto wybrać lekarza pierwszego kontaktu w StudentMed.pl – to nic nie kosztuje, a są same korzyści.

* Jeżeli lekarz orzecznik stwierdzi, że ze względu na Twoje uszczerbki na zdrowiu potrzebujesz dodatkowych badań lub konsultacji specjalistycznych podana cena może ulec zmianie.  Cena ww. nie dotyczy dla zdających, którym było zabrane prawo jazdy.

 

Ciekawe linki:

 

O prawie jazdy z Wikipedii:

W 2006 roku Parlament Europejski przyjął dyrektywę 2006/126/EEC ustanawiającą jednolity wzór prawa jazdy we wszystkich państwach członkowskich. Prawa jazdy według nowego wzoru mają być wydawane począwszy od 19 stycznia 2013 r. W Polsce nowe prawo jazdy wprowadza ustawa z 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U. nr 30, poz. 151), która wejdzie w życie tego dnia.

Dotychczasowe prawa jazdy tracą ważność w 2033 roku.

Prawa jazdy używane przez kierowców, będących mieszkańcami państw stowarzyszonych w Unii Europejskiej mają standardowy wygląd i zawierają standardowe informacje o kierowcy, wspólne dla wszystkich krajów, opracowane w 1998. Odstępstwa od tej ogólnej zasady dotyczą drobnych elementów tego dokumentu. Polskie prawa jazdy, wydawane od końca lat 90. spełniają te standardy.

Prawo jazdy jest zatopione w przezroczystym plastiku kształtu i rozmiarów karty kredytowej (85,6 × 53,98 mm (standard ID-1 ISO/IEC 7810)), utrudniającym podrabianie lub przerabianie oraz zapobiegającym przedwczesnemu zniszczeniu.

 

 

Przychodnie Studenckie:
Gdańsk, ul. Żabi Kruk 10
Gdańsk, ul. Jaskółcza 7/15
Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego 1 (teren AWFiS)
Kontakt:
Tel: 58 320 26 00
E-mail: [email protected]

Przechodnia Studencka STUDENT-MED.pl to miejsce, gdzie Student, za darmo, może się zapisać, a następnie mieć darmowy dostęp do studenckich lekarzy pierwszego kontaktu, wybranych lekarzy specjalistów, laboratorium, EKG, RTG, USG. Aby skorzystać z porady lekarskiej w Przychodni Studenckiej StudentMed.pl, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Do tej pory studiujący w Gdańsku mieli do dyspozycji przychodnię studencką w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Traugutta (tzw. Szpital Studencki). Niektórzy szukali zozu dla szkół wyższych w Gdańsku przy al. Zwycięstwa (przychodnia Al. Zwycięstwa) lub w Sopocie. Mały gabinet lekarza uczelnianego AWF też został zamknięty (przychodnia akademicka w Gdańsku). Pomimo wielu zapowiedzi samorządowców czy rektorów nikt nie wybudował w Gdańsku międzyuczelnianej przychodni studenckiej dla wszystkich żaków. Na szczęście ETERMED.PL pomyślał o Studentach i powołał do życia bezpłatny program opieki medycznej dla Studentów Studentmed.pl. Jest jednak warunek: trzeba się zapisać. To nic nie kosztuje, a gwarantuje bezpłatną pomoc medyczną w przyszłości oraz umożliwia rezerwowanie terminów wizyty lekarskiej przez telefon (aby nie czekać w kolejce przed gabinetem do lekarza). Zapamiętaj! Jeżeli uczysz się w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie niezwłocznie wpisz w Google: Przychodnia Studencka Gdańsk i odkrywaj dodatkowe uroki studiowania!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress