Ocena: 3.3 / 5.0
Jak wyrobić książeczkę sanepidowską?

Książeczka sanepidowska Gdańsk

Książeczka sanepidu – jak ją wyrobić?

Wiele młodych ludzi zastanawia się jak i gdzie wyrobić książeczkę sanepidowską w Gdańsku oraz jak wyglądają badania niezbędne do książeczki sanepidowskiej.

Szukając w Internecie można natrafić na ogłoszenia: „książeczki sanepidowskie w 1 dzień” – Nie daj się nabrać!!! To oszuści, którzy oferują Ci podrabiany dokument. Posługując się fałszywą książeczką to takie samo przestępstwo jak posługiwanie się fałszywym dowodem osobistym czy też fałszywym prawem jazdy! 

Cała procedura wyrobienia książeczki może zająć trochę czasu (ze względu na konieczność badań laboratoryjnych, w tym 3 próbek kału z trzech różnych następujących po sobie dni), tak więc chcąc wyrobić książeczkę sanepidowską powinniśmy zacząć działać z wyprzedzeniem minimum 1,5 tygodniowym.

 

Jakie badania należy wykonać, aby iść do lekarza orzecznika z medycy pracy?

Należy wykonać trzykrotne badania kału na nosicielstwo, badania krwi (Morfologia,OB,Glukoza,Mocz-badanie ogólne), RTG klatki piersiowej (osoby niepełnoletnie nie muszą wykonywać RTG).

 

Czemu służą badania kału na nosicielstwo?

Badania, których zakres określony jest rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 2 lutego 2006r. w sprawie badań do celów sanitarno – epidemiologicznych mają służyć wykryciu tego, czy osoba, która będzie pracować w kontakcie z żywnością nie jest zakażona pałeczkami duru brzusznego, durów rzekomych A, B i C, innymi pałeczkami z rodzaju Salmonella, i Shigella. Dodatkowo badanie lekarskie ma wykryć podejrzenia na nosicielstwo prątków gruźlicy oraz innych czynników chorobotwórczych, które wywołują stany chorobowe, które wykluczają pracę przy żywności serwowanej innym.

Krok po kroku jak wyrobić książeczkę sanepidowską w Gdańsku.

1) Kupujesz właściwy pakiet związany z wyrobieniem książeczki sanepidowskiej w sklepie internetowym sklep.etermed.pl

Jeżeli jesteś zapisany lub zapiszesz się do Przychodni Studentmed.pl otrzymasz Kupon Rabatowy -30% do wykorzystania na dany pakiet. Przed zakupem skontaktuj się z nami mailowo ([email protected]) wpisując w temacie wiadomości „Rabat na książeczkę sanepidowską”, zaś w treści swoje dane osobowe (imię nazwisko, pesel lub datę urodzenia) celem weryfikacji. UWAGA! Rabat naliczamy od ceny promocyjnej.

 Dowiedz się jak zostać Pacjentem Przychodni studentmed.pl

2) Po zakupie, następnego dnia roboczego kontaktujemy się z Tobą celem umówienia badań.

3) Po umówieniu drukujesz potwierdzenie zakupu (przed pójściem na badania). Potwierdzenie należy każdorazowo okazywać w placówce (można również pokazać potwierdzenie zakupu za pomocą swojego smartfona).

Jak właściwie pobrać próbki kału? 

4) Można również przyjść z potwierdzeniem następnego dnia roboczego do wybranego podczas zakupu laboratorium (sprawdź godziny otwarcia laboratorium), aby pobrać krew (należy być na czczo), oddać próbkę z moczem oraz pierwszą próbkę z kałem. Wtedy będzie można zarejestrować się osobiście w naszej rejestracji na ewentualne badanie RTG klatki piersiowej oraz do lekarza orzecznika.

* Wizyta u lekarza orzecznika jest możliwa dopiero, gdy będziesz mieć już wszystkie wyniki badań.button-sklep

Jeszcze nigdy nie było tak proste wyrobienie książeczki sanepidowskiej!

Przychodnie Studenckie:
Gdańsk, ul. Żabi Kruk 10
Gdańsk, ul. Jaskółcza 7/15
Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego 1 (teren AWFiS)
Kontakt:
Tel: 58 320 26 00
E-mail: [email protected]

Przechodnia Studencka STUDENT-MED.pl to miejsce, gdzie Student, za darmo, może się zapisać, a następnie mieć darmowy dostęp do studenckich lekarzy pierwszego kontaktu, wybranych lekarzy specjalistów, laboratorium, EKG, RTG, USG. Aby skorzystać z porady lekarskiej w Przychodni Studenckiej StudentMed.pl, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Do tej pory studiujący w Gdańsku mieli do dyspozycji przychodnię studencką w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Traugutta (tzw. Szpital Studencki). Niektórzy szukali zozu dla szkół wyższych w Gdańsku przy al. Zwycięstwa (przychodnia Al. Zwycięstwa) lub w Sopocie. Mały gabinet lekarza uczelnianego AWF też został zamknięty (przychodnia akademicka w Gdańsku). Pomimo wielu zapowiedzi samorządowców czy rektorów nikt nie wybudował w Gdańsku międzyuczelnianej przychodni studenckiej dla wszystkich żaków. Na szczęście ETERMED.PL pomyślał o Studentach i powołał do życia bezpłatny program opieki medycznej dla Studentów Studentmed.pl. Jest jednak warunek: trzeba się zapisać. To nic nie kosztuje, a gwarantuje bezpłatną pomoc medyczną w przyszłości oraz umożliwia rezerwowanie terminów wizyty lekarskiej przez telefon (aby nie czekać w kolejce przed gabinetem do lekarza). Zapamiętaj! Jeżeli uczysz się w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie niezwłocznie wpisz w Google: Przychodnia Studencka Gdańsk i odkrywaj dodatkowe uroki studiowania!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress