Ocena: 5.0 / 5.0

Jaki kierunek studiów wybrać?Mała podpowiedź dla osób, które zamierzają studiować w Trójmieście.

Tegoroczne matury  już “z głowy”,  trwają najdłuższe wakacje Twojego życia!  Pamiętaj jednak, aby w czasie tego wakacyjnego szaleństwa, znaleźć chwilę na zastanowienie się co dalej. Trójmiejskie uczelnie (Gdańsk,Sopot,Gdynia) zaczynają prowadzić rekrutację, w której biorą udział maturzyści z całego kraju i nie tylko. Pora ostatecznie wybrać uczelnię oraz kierunek studiów.

Dalej jednak zastanawiasz się jaki? Jako założyciele programu STUDENT-MED mamy kontakt z obecnymi studentami i absolwentami różnych uczelni na terenie Trójmiasta. Dbamy o naszych pacjentów, w związku z tym postanowiliśmy pomóc także przyszłym studentom (być może naszym przyszłym pacjentom). Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wybór studiów- nasza mała podpowiedź:

Wybór odpowiedniego kierunku studiów to jedna z najtrudniejszych, a zarazem najważniejszych decyzji w życiu. Od tego co postanowisz  zależy Twoja przyszłość.

Jak więc podjąć właściwą decyzję, aby w przyszłości niczego nie żałować?

Przede wszystkim musisz zadać sobie kilka podstawowych pytań.

Kim jestem,kim chcę być,kim być mogę i po co ?
Wybierając kierunek studiów, trzeba wziąć pod uwagę swoje możliwości, zainteresowania, aspiracje. W żadnym wypadku nie kieruj  się aktualną modą, nie bądź też podatny na namowy, czy sugestie innych- to często doprowadza do późniejszych rozczarowań. Warto też sprawdzić jakie jest obecnie zapotrzebowanie na rynku pracy np. w Gdańsku i jakie wykształcenie jest najbardziej pożądane.
Ale po co w ogóle studia? Oczywiście są zawody, w których wyższe wykształcenie nie jest wymagane. Dlaczego więc masz studiować? Pomijając rozwój intelektualny i kształcenie osobowości, naukę należy podjąć choćby dla tak przyziemnych powodów jakimi są finanse.
Studia dają szansę poszerzenia horyzontów, uzyskania nowych doświadczeń, a w końcu perspektywy na lepszą pracę, wyższe zarobki i inne profity.
Według przeprowadzonych badań wśród maturzystów z Gdańska,Gdyni i Sopotu dużym zainteresowaniem cieszą się kierunki humanistyczne, między innymi prawo, pedagogika i filologie. Jednak trwająca na całym świecie technologiczna rewolucja sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na absolwentów z wykształceniem technicznym i matematyczno-przyrodniczym.

Gdzie najlepiej studiować w Gdyni?Jednym z najbardziej obleganych kierunków ścisłych jest informatyka. Wzrasta też popularność robotyki i automatyki, budownictwa czy biotechnologii. Oczywiście każdy z wyżej wymienionych kierunków (i wiele innych) znajdziesz w ofertach naszych Trójmiejskich uczelni! Gdańsk, Gdynia i Sopot  to niepowtarzalna aglomeracja akademicka, która jako jedyna w kraju proponuje tak szeroką ofertę kształcenia i to na najwyższym poziomie. Osiem szkół publicznych i aż czternaście prywatnych, a wśród nich największa państwowa uczelnia morska w Europie. Gdańsk reprezentują: Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. J. Śniadeckiego, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Medyczny i Politechnika Gdańska. Uczelnie prywatne: Szkoła Wyższa ATENEUM, Wyższa Szkoła Administracji, Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Finansów i Administracji, Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa oraz Wyższa Szkoła Zarządzania. Gdynia zaprasza do Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, Akademii Morskiej oraz szkół prywatnych: Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego, Pomorskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej i Wyższej Szkoły Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych. Natomiast Sopocka Szkoła Wyższa i Europejska Szkoła Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości to dwie uczelnie prywatne zamykające akademicką ofertę Trójmiasta.
Ponadto nasze uczelnie pną się coraz wyżej w krajowym rankingu Akademickich Szkół Wyższych. W zestawieniu przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i miesięcznik edukacyjny Perspektywy, obejmującym 94  Akademickie Szkoły Wyższe, dowiadujemy się, że Gdański Uniwersytet Medyczny w ciągu trzech lat awansował z 20 na 11 miejsce. Uniwersytet Gdański plasuje się na równie wysokim 15 miejscu, natomiast Politechnika Gdańska zajmuje obecnie 34 pozycję.
Ranking.
Reasumując. Studia, które wybierzesz muszą przede wszystkim Cię interesować, podczas nauki dawać satysfakcję, zapewnić możliwość rozwijania swoich zainteresowań i w następstwie dać szansę na znalezienie dobrej pracy.Trójmiasto daje nam ogromne możliwości. Dzięki bogatej ofercie szkół wyższych, każdy może znaleźć coś dla siebie . Mnóstwo uczelni co roku zabiega o jak największą ilość studentów, zanim jednak zdecydujesz gdzie studiować, zastanów się kilkakrotnie czy Twój wybór jest prawidłowy, czy to właśnie to w czym czujesz się najlepiej i oczywiście, czy w przyszłości będziesz czerpał z tego korzyści.
Mamy nadzieję, że nasz artykuł chociaż w niewielkim stopniu przyczynił się do podjęcia Twojej decyzji i chcielibyśmy życzyć pomyślności w kolejnym etapie kształcenia!

Warto też wspomnieć, że część studentów wybiera uczelnie w Trójmieście, tylko dlatego, że na terenie Gdańska znajduje się jedyna w swoim rodzaju przychodnia Studencka objęta programem STUDENT-MED! Uczestnictwo w  programie STUDENT-MED gwarantuje Ci bezpłatną opiekę medyczną oraz atrakcyjniejsze studiowanie. Tylko z nami bezpłatnie zabawisz się na koncercie ulubionego zespołu,zrelaksujesz się w spa, wyciśniesz siódme poty na siłowni i najesz się do syta 🙂
Wpadnij też do nas po swój pierwszy indeks 🙂

Przychodnie Studenckie:
Gdańsk, ul. Żabi Kruk 10
Gdańsk, ul. Jaskółcza 7/15
Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego 1 (teren AWFiS)
Kontakt:
Tel: 58 320 26 00
E-mail: [email protected]

Przechodnia Studencka STUDENT-MED.pl to miejsce, gdzie Student, za darmo, może się zapisać, a następnie mieć darmowy dostęp do studenckich lekarzy pierwszego kontaktu, wybranych lekarzy specjalistów, laboratorium, EKG, RTG, USG. Aby skorzystać z porady lekarskiej w Przychodni Studenckiej StudentMed.pl, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Do tej pory studiujący w Gdańsku mieli do dyspozycji przychodnię studencką w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Traugutta (tzw. Szpital Studencki). Niektórzy szukali zozu dla szkół wyższych w Gdańsku przy al. Zwycięstwa (przychodnia Al. Zwycięstwa) lub w Sopocie. Mały gabinet lekarza uczelnianego AWF też został zamknięty (przychodnia akademicka w Gdańsku). Pomimo wielu zapowiedzi samorządowców czy rektorów nikt nie wybudował w Gdańsku międzyuczelnianej przychodni studenckiej dla wszystkich żaków. Na szczęście ETERMED.PL pomyślał o Studentach i powołał do życia bezpłatny program opieki medycznej dla Studentów Studentmed.pl. Jest jednak warunek: trzeba się zapisać. To nic nie kosztuje, a gwarantuje bezpłatną pomoc medyczną w przyszłości oraz umożliwia rezerwowanie terminów wizyty lekarskiej przez telefon (aby nie czekać w kolejce przed gabinetem do lekarza). Zapamiętaj! Jeżeli uczysz się w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie niezwłocznie wpisz w Google: Przychodnia Studencka Gdańsk i odkrywaj dodatkowe uroki studiowania!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress